facebook twitter png ile ilgili görsel sonucu

Güncel Haberler

“Sessizlikte Diyalog” kapılarını açıyor

aaa.png

Eşsiz bir deneyim vaad eden Sessizlikte Diyalog Sergisi, 19 Ocak’tan itibaren Gayrettepe Metro İstasyonu’nda….

Sessizlikte Diyalog Sergisi, İstanbul Social Enterprise tarafından 19 Ocak 2016’da İstanbul’da kapılarını açıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı proje, ana sponsor Turkcell ve İstanbul Ulaşım AŞ’nin destekleriyle Gayrettepe metrosunda ziyaretçilerini ağırlamaya başlıyor.

Özel bölümlerden oluşan sergide yüz ifadelerinizi ve vücut dilinizi nasıl etkin kullanabileceğinizi, işitme dışındaki duyularınızla neler başarabileceğinizi göreceksiniz.

Zorlukları fırsata dönüştürme yeteneğiniz güçlenirken, kendiniz ve çevrenizle ilgili tüm önyargılarınızı sonsuza dek geride bırakacaksınız.

Mutlaka deneyimlenmesi gerekenler listenizde yerini alacak Sessizlikte Diyalog Sergisi ile hayatınız ve hayata bakışınız değişecek!

Seans Bilgileri:

-Hafta içi ve hafta sonu 10:00-19:00 saatleri arası hizmet vermektedir.

-Seansların süresi 60 dakikadır.

Sergiye Gelmeden Önce

Ziyaretiniz için ipuçları…

“Sergide geçirmek için ne kadar zaman ayırmalıyım?”

Tüm ziyaretçilerden, biletlerinde mevcut olan sergi seans saatinden 15 dakika önce mekanda olmaları rica edilir. Ziyaretçiler bir görevli tarafından karşılanacak ve sergiye girmek üzere hazırlanacaklardır.

“Sergiye elektronik cihazlarla girmem mümkün mü?”

Sergi tamamen sessiz bir ortamda gerçekleştiği için, ışık veren saat, cep telefonu, kamera gibi tüm elektronik cihazlar ve de küpenin içeri sokulmasına izin verilmemektedir.

“Çocuklarımı getirebilir miyim?”

Sergi 8 yaşından büyük çocuklara tavsiye edilmektedir. Bireysel ziyaretlerde 12 yaşından küçük çocuklara bir yetişkinin eşlik etmesi gerekmektedir. Ancak, ailesinin ya da yasal vasinin rızası olduğu takdirde her yaş grubuna açıktır.

“Sergiye tekerlekli iskemleyle girilebiliyor mu?”

Sergiye tekerlekli iskemleyle katılmak durumunda olan ziyaretçiler, bilet aldıkları esnada satış temsilcisine durumu bildirmeleri halinde, sergi süresince kendilerine gereken yardım ve destek sağlanacaktır.

Sergide elektrikli tekerlekli iskemleler kullanılamamaktadır ama mekanik tekerlekli iskemleleri sergi mekanında mevcuttur.

“Dışarıdan yiyecek içecekle girebiliyor muyuz?”

Sergi alanına dışarıdan yiyecek içecekle girilememektedir.

“Sergiye topuklu ayakkabılarımla katılabilir miyim?”

Sergiye topuklu ayakkabıyla katılmanız kesinlikle tavsiye edilmez. Ziyaretçilere sergiye rahat ayakkabı ve giysilerle katılmaları önerilir.

“Sergi süresince diğerleriyle konuşabiliyor muyuz?”

Ziyaretçilerin, hayatlarının bu eşsiz deneyiminde konuşmaları yerine jestlerini, mimiklerini ve ellerini kullanmaları tavsiye edilmektedir!

Deneyim süresi

Sergi deneyimi okul grupları için 50 dakika, yetişkinler için ise 60 dakikadır. Lütfen girişe hazırlık ve check-in için giriş saatinizden yaklaşık 15 dakika önce mekanda olunuz.

İndirimli Kategorisinden nasıl yararlanabiliyoruz?

Tüm öğrenciler -geçerli kimliklerini göstermek suretiyle-, 65 yaş üstü ve engelli bireyler indirimli kategorisinden yararlanabilirler. Aynı şekilde Türk Hava Yolları’na ait biniş kartı olanlar ve Müze Kart + sahipleri de kartlarını ibraz etmek suretiyle indirimli kategorisinden yararlanabilirler.

To Top