facebook twitter png ile ilgili görsel sonucu

Blog

RESİM KURSUNDA NELER ÖĞRENİCEĞİM?

Özel yetenek sınavlarıyla liselerin veya üniversitelerin ilgili bölümlerini kazanmak isteyen tüm öğrencilere resim çizme tekniklerinin öğretildiği kurs programı pek çok çalışmadan oluşmaktadır.
Perspektif, ışık ve gölge, iç ve dış mekana yönelik çizimler, tonlama ve hacim, geometrik formlara yönelik çalışmalar, anatomi alıştırmaları, ölçü alma teknikleri, objelere yönelik çizim çalışmaları, karakalem ve suluboya teknikleri, doku çalışmaları gibi teknik ve uygulamalı eğitim süreçlerinin yer aldığı resim kursuna kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes katılabilmektedir.Sanat tarihine yönelik derslerin de yer aldığı kurslarda bu alanda profesyonel eğitmenlerden destek alacak, kendinizi geliştirme fırsatı yakalayacak ve üniversite sınavlarında başarılı bir sonuç elde edebileceksiniz.
RESİM KURSUNUN SAĞLADIĞI OLANAKLAR NELERDİR?
Resim kursuna hem yeni bir hobi edinmek hem de sınavlarda başarılı olmak için başvurabilmektesiniz. Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik, Heykel, Sahne Tasarım ve Plastik Sanatlar gibi alanları başta olmak üzere resim öğretmenliği, sanat tasarımı, çizgi film ve animasyon gibi alanlarda da kendinizi geliştirebilirsiniz.
Özellikle resim alanında başarılarını kanıtlamak isteyen her katılımcıya başarılı olma imkanı sunan kurslarda kendi serginizi oluşturabileceğiniz gibi yurt dışında da adınızı duyurabilmektesiniz.
Tiyatrolarda, animasyon stüdyolarında, resim stüdyolarında, moda ve tekstil alanında pek çok iş imkanı bulunan resim kursunda yeteneklerinizi keşfederek kişisel gelişim sürecinize yönelik başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Moda-tasarım ve Reklam-Grafik gibi alanlarda yurt dışında eğitim almanız yolu resim kurslarından geçmektedir.

RESİM KURSUNUN SÜRESİ NEDİR?

Uygulamalı eğitimlerin ön planda olduğu resim kursu minimum 6 ay ile 1 sene arasında değişen ders programlarını kapsamaktadır. Öğrencinin başarılı olmak istediği alana göre farklılık gösteren bu çalışmalarda çocuklar için de ders programları hazırlanabilmektedir. Sabah ve akşam sınıflarında, 2 ile 3 saat arasında değişen bu eğitimlerde öğrencilerle birebir çalışmalar yapılmaktadır.
Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumak isteyen öğrenciler için çalışma programının süresinde farklılıklar görülebilmektedir. Kursa katılacağınız il veya ilçeye göre de değişebilen bu süreçlerde öğrencinin yetenekleri ve yetenekleri uygulama biçimi de kursun hızlandırılmasına veya normal seyrinde ilerlemesine neden olabilmektedir.

RESİM KURSUNA BAŞLAMA YAŞI NEDİR?

Kursa katılmak için belirli bir yaş aralığında olmanız gerekmemektedir. Pek çok kurs firması, çocuklar için de resim tutkusunu pekiştirebilecekleri çalışma programesli olma kavramıyla doğru orantılıdır.

HANGİ RESİM KURSUNA GİTMELİYİM?

Resim kursunu seçerken öncelikli olarak size en yakın ve fiyat bakımından en uygun kursları tercih etmelisiniz. Eğitmenlerin diplomalı olması, kişisel gelişiminize katkı sağlayacak unsurlardan biridir.
Teknik donanım bakımından yeterli, güncel anlatım metotlarını tercih eden ve öğrencileriyle birebir ilgilenen resim kurslarında eğitim almanız tavsiye edilmektedir.

RESİM KURSUNA GİTMEK IÇİN YETENEKLİ OLMAM GEREKİR Mİ?

Kursa katılan herkes, resim yapma teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Bu sürecin ardından bilgilerinizi pratiğe dökmek için özel bir yeteneğe sahip olmanız gerekmemektedir. Resim yapma yeteneği bu süreci hızlandıran, hayal gücünü ön plana çıkaran bir etmen niteliği taşır. Resim kursunda başarının sırrı, istekli olmak ve eğitmenlerinizin sizler için hazırladığı çalışma programlarına göre hareket etmekten geçer.

SANATIN SOKAKTAKİ HALİ STREET ART

Resim sanatının tarihi insanoğlunun kendini ifade etmek amacıyla  kullandığı duvar resimleriyle eş değer diyebiliriz. Sokak sanatının tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmese de onun tarihinide duvar resimleriyle eş tutmak yanlış sayılmaz.
Yeteneğim olup olmadığını bilmiyorum, yine de resim kursuna katılıp güzel resim çizebilir miyim?
Resim yapabilmek ve istediğiniz şeyleri çizebilmek için illa ki yetenekli olmanıza gerek yok, yalnızca derslerde verilen çalışmaları evde de tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Eğer ki çalışmalarınızda düzeni sağlarsanız sizde zamanla iyi bir ressam adayı olabilirsiniz!
Ne kadar sürede güzel resim yapabilirim?
Bu sorunun cevabı aslında doğrudan doğruya ne kadar çizim çalışmaları yaptığınızla ve gelmek istediğiniz konumla alakalıdır. Ancak resim kursu izmir derslerimizde temel eğitim sürecimiz 12 hafta olarak belirtilmektedir. Resim derslerinde 12. haftayı geride bırakmanızın ardından, kursa da düzenli katıldıysanız güzel çalışmalar ortaya koyabilirsiniz.
Resim çizmek zor diyorlar, yapabilir miyim?
Sizce de artık herkesin söylediği klasik sözleri bir kenara koymanın zamanı gelmedi mi? Herkesin her konu hakkında farklı görüşleri olabilir, bu konuda önemli ve öncelikli olan görüş sizin düşünceniz! Eğer siz karar verdiyseniz birebir olarak hazırlanan resim kursu eğitim programımızla kısa süre içerisinde güzel resim çizmeye başlayabilirsiniz!
Resim kursunuz hangi dallara ayrılıyor?
Resim eğitimlerimizde yağlı boya, guaj, karakalem, kuru boya, sulu boya, pastel boya, illüstrasyon alanları bulunmaktadır, sizde istediğiniz resim dalından eğitim almaya başlayabilir ve isteklerinize yönelik bir çalışma alabilirsiniz.
Resim malzemeleri çok pahalı mı?
Resim malzemeleri konusunda marka olarak çok çeşitliliğin olmasından dolayı fiyatlar değişiklik göstermektedir, ancak eğitmenlerimizden marka önerisi alabilir ve sanat merkezimize temin ettiğimiz yerlerden resim malzemelerinizi ucuza temin edebilirsiniz.
To Top