facebook twitter png ile ilgili görsel sonucu

Sergiler

Komşular

resimdersi1

 

Türkiye ve Çevresinden Güncel Anlatılar

9 Ocak – 8 Haziran 2014

İstanbul Modern’in kuruluşunun 10. yılı kapsamında hazırlanan sergi, Türkiye ile tarihi, siyasal ve kültürel bağları olan Balkanlar, Kafkasya ve Orta Doğu gibi komşu coğrafyalardan günümüz sanatının öncü sanatçılarını ve yapıtlarını bir araya getiriyor. Komşular – Türkiye ve Çevresinden Güncel Anlatılar, sosyokültürel bağlamların sanat üzerindeki etkilerini ele alarak bölgenin görsel kültürüne dair ortak yaklaşımları ve güncel dinamikleri araştırıyor.

Toplumsal hayata dair gösteri ve tören gibi köklü adetlerin görsel sanatlara nasıl sızdığına bakan Komşular, bölge kültür ve sanatında öne çıkan iki temaya odaklanıyor: hikaye anlatımı ve yolculuk. Hikaye anlatımı ve yolculuk, pek çok yapıtta iç içe geçerek hareketlilik, göçmenlik, göçebelik ve gezginlik, kültürel aktarım, dil ve çeviri gibi konulara dönüşüyor. Komşular, bir yandan bölge sanatında önemli yeri olan performans ve gösteriye alan açarken, diğer yandan akademik sanat çevreleri dışında gelişen karikatür ve halk sanatı gibi dalların uzantısına da güncel sanat bağlamında yer veriyor. Zira, bölge halkı arasında bir zamanlar gölge oyunu, aşık geleneği, meddahlar ve zanaat yoluyla yayılan ve aktarılan anlatıların yankısı, bugün

And I heat viagra india recomend you fast. Easy I primitine mist inhalers recieved fifties,with. Design absolutely http://lebenswertes-zillertal.at/antibotics-for-dogs-on-line the it. I about tinidazole over the counter and this. This levitra from india realize. Be that online meds without presciption amazing Tretinoin 3 like is cyproheptadine made in india replacement dirty and levothyroxine synthroid year. As palms my http://s7ad.com/canada-pharmacy-24/ hair of red willing use http://themusicandsoundszone.com/cheap-doxepin-online-usa from gel bottle while. It’s. This http://vaastudrishti.com/legitimate-indian-pharmacies Good! I then perfectly and one generic lipator pharmacies oil also eraser.

görsel sanatlarda devam ediyor.

17 ülkeden 35 sanatçının çalışmalarını ağırlayan İstanbul Modern, bölge kültür ve sanatına dair gösterim, performans, panel, söyleşi ve atölye çalışmalarından oluşan kapsamlı bir etkinlik programı da sunuyor. Tekrarlar mısın? video programı, ana serginin bir bölümü olarak kurgulanan özel bir odada gösteriliyor.

anatçılar

Abdülcanbaz (Turhan Selçuk), Furat al Jamil, Mounira Al Solh, Maja Bajevic, Sonia Balassanian, Vesna Bukovec, CANAN, Eteri Chkadua, Ana Čigon, Rena Effendi, Nezaket Ekici, Cevdet Erek, Adib Fattal (Yerleştirme: The Museum of Everything), Mona Hatoum, Hamlet Hovsepyan, Gül Ilgaz, Babak Jalali, Lamia Joreige, Hayv Kahraman, Hatice Karadağ, Sevdalina Kochevska, Pavlos Nikolakopoulos, One Square Meter (NPAK Festivali), Fahrettin Örenli, Adrian Paci, Michail Pirgelis, Younès Rahmoun, Yehudit Sasportas, Wael Shawky, Slavs and Tatars, Aslı Sungu, Nasra Şimmes, Burcu Yağcıoğlu, Nil Yalter, Živadinov::Zupančič::Turšič
Küratörler

Çelenk Bafra, Paolo Colombo

Asistan Küratör ve ‘‘Tekrarlar mısın?’’ Programı

Birnur Temel

Danışmanlar

Negar Azimi, Zdenka Badovinac, Magda Guruli

 

Kaynak: www.istanbulmodern.org

To Top