facebook twitter png ile ilgili görsel sonucu

http://ercatolye.com dan…

ERC Resim Kursu

Resim Yaparak Hayallerini Gerçekleştir

Resim yapmayı seven herkes yetenekli olsun ya da olmasın bu hayalini resim kursu sayesinde gerçekleştirebilmektedir. Amacınız ister güzel sanatlar akademisine girmek olsun ister kendiniz için resim yapmayı geliştirmek isteyin www.ercatolye.com bilgi alarak kendinizi bu yönde geliştirebilirsiniz.

 

Almış olduğunuz resim dersi sayesinde kendinizi bir ressam kadar geliştireceğinizden emin olabilirsiniz. Birresim kursuna gitmeye karar verdikten sonra ilk dikkat etmeniz gereken, size yakınlığı ve fiyat konusunda avantajlı olmasıdır. Resim kursunu seçerken öncelikli olarak size en yakın ve fiyat bakımından en uygun kursları tercih etmelisiniz. Bu anlamda resim kursu istanbul olarak ERC atölyenin ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Alanında uzman ve kaliteli eğitmenleri ile fark yaratan ERC atölyede bir adım önde olacağınızdan emin olabilirsiniz. Resim alanında kendinizi yenilemek için tüm teknik donanıma sahip olan ERC atölye herkes gibi sizlere de kapılarını aralıyor. Öğrencisiyle bire bir iletişime geçerek kolay şekilde resim tekniklerini öğreten eğitmenlerden oluşan kadrosu ile dikkat çeken merkez içinizdeki resim tutkusunun ortaya çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Yeteneğinizi henüz keşfetmemiş ve daha yolun çok başında da olabilirsiniz. Bu aşamada da kurs eğitmenleri gereken bilgi birikimleri ile profesyonel destek sağlamaktadır.

Alanlarında uzman eğitmenlerden her konuda destek alabilir www.ercatolye.com aracılığıyla da daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Çeşitli ders programları ile resim teknikleri öğretilen kursta tamamen profesyonellik ön plandadır. Uygulamalı eğitimler ile resim alanında kendini geliştirmek isteyen herkes bu kursa kaydolabilmektedir. Ayrıca resim kursuna katıldıktan sonra size sertifika da verilmektedir. Almış olduğunuz başarı sertifikası ile kendinizi her platformda daha iyi ifade edebilme imkanı sunulmaktadır. Hobi amaçlı ya da sınavlarınızı kazanmak için resim kursu tercih edebilir ve kendinizi daha fazla geliştirme imkanı bulabilirsiniz.

Resim alanında başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız bunu kanıtlamak için de merkezin imkanlarından yararlanabilirisiniz. Hayaliniz yurt dışında eğitim almak ise de yine resim kurslarından yararlanmanızda fayda bulunmaktadır. Çünkü tamamen profesyonel olmak kurslar sayesinde gerçekleşmektedir. Size uygun saati seçerek resim derslerinden yararlanmaya başlayabilir ve zaman kaybetmeden kendinizi geliştirebilirsiniz. Sitede ayrıca pek çok duyuruya da yer verilerek sizin kurs zamanlarından ya da diğer resimle ilgili duyurulardan haberdar olmanız sağlanmaktadır.

Resme karşı ilginiz var ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız sitenin ayrıcalıklı imkanlarından her zaman yararlanabilirsiniz. Fiyat konusunda da öğrencilerine sıkıntı yaşatmayan kurstan almış olduğunuz eğitim belki ilk adımınız olacak. Maddi anlamda zorlanmadan gelecekte belki hiç hayal bile edemeyeceğiniz yerlerde kendinizi bulmanız mümkün. Resim yapmak bir hayal işidir. Bu hayali gerçekleştirmek ve çok daha güzel resimler yapabilmek için www.ercatolye.com bulunan özgün çalışmalardan da yararlanabilirsiniz. Gördüğünüz her resim, almış olduğunuz her eğitim desteği sizin farklı duygularla resim yapmanıza yardımcı olacaktır. Siteyi takip ederek resim sergileri, diğer duyurular, sınav zamanları hakkında daha detaylı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

 

Güzel Sanatlara Hazırlık

Güzel sanatlara hazırlık programımız, Güzel Sanatlar Fakültelerinin; Resim, Heykel, Grafik, İç Mimarlık, Endüstriyel Tasarım, İletişim Tasarımı-Multimedia, Animasyon, Sahne Dekorasyonu, Kostüm Tasarımı, Fotoğraf ve Video bölümlerinde öğrenim görebilmek için gerekli olan yetenek sınavlarına yönelik eğitim ve genel kültür bilgisi kapsamında verilmektedir.

Yetenek sınavlarında öğrencilerin çizim ve sanatsal yaratıcı yeteneklerinin yanı sıra, girmek istedikleri bölüme ait teknik ve genel kültür bilgileride ölçülmektedir.

Kursumuzda ayrıca seçeceğiniz bölüme ilişkin mesleki danışmanlık, bu bölümlerde okumuş ve okuyan kişilerle görüşme ve bilgilendirme konularında yardım alabilirsiniz.

Uzun bir maraton olan hazırlanma sürecinde yaşayabileceğiniz zorluklar için herbiri Pedagojik Formasyon Eğitimi almış eğitmenlerimiz size danışmanlık yapmaktadır.

Güzel Sanatlara Hazırlık programımıza kayıtlar devam etmektedir.

Eğtimden Başlıca Bölümler

  • Temel çizgi çalışması
  • Desen çalışması
  • Tonlama teknikleri
  • Perspektif
  • Obje
  • Figür
  • Hayalden kompozisyon çalışması
  • Mülakat aşamasına yönelik sanat tarihi eğitimi

Kursumuz hakkında detaylı bilgi almak ve kaydolmak için bizimle iletişime geçin.

(212) 243 64 20 – (216) 336 21 69

Çocuklar İçin Resim Kursu

Piaget; “Resim yapmak çocuk için simgesel bir oyundur. Çocuğun bu oyunda ortaya kovduğu şey onun duygusal ve düşünsel yaşamıyla ilgili imgeleridir.
Sanat eğitimi çocukların özgüvenini kazanmada katkıda bulunan ve yaratıcılığını geliştiren bir eğitimdir.

Çocuk gelişiminde resim eğitimi, eğitimin en az diğer süreçleri kadar önemlidir. Resim tasarım uygulama sürecinde çocuk kısa zaman içerisinde “göz ile düşünme” yetisi kazanır.

Çizme boyama inşa etme gibi etkinliklerin yer aldığı karmaşık süreçte çocuk çevresinde gördüğü birçok ayrı elemanı, anlamlı bir bütünlüğe dönüştürür. Bu seçme yorumlama yeniden biçimleme sürecinin sonunda ortaya çıkan ürün (resim, heykel, vs.) bir yapıt olmaktan çok çocuktan bir parçadır. Onun düşünüşü, onun duyuşu, onun görüşüdür.

Çocuk için bu devinimsel ve birleştirici etkinlik, kendini anlatmaktan başka bir şey değildir. Çocuk izleyerek, işiterek, dokunarak dış dünyayı duyuları ile algılar. Bütün bu algı sürecini içine sindirerek duyumsar, yine bu malzemeyi zihninde birleştirip ayrıştırarak bir sonuca varır. Sonuçta duygu düşünce ve imgelemini bir anlatım , formuyla görselleştirir. Form (resim) algı ve imgelemin diyalektiğinden doğar.

Kursumuz hakkında detaylı bilgi almak ve kaydolmak için bizimle iletişime geçin.

(212) 243 64 20 – (216) 336 21 69

 

Resim Kursu

Resim Atölyemizde Resim Kursu Çalışmaları Devam Etmektedir.

Resim, Yüzey üzerine renklerle, zihinsel eylemin ifadesi olan estetik bir görünüm oluşturmaktır.
Bulunan ilk resimler; mağara duvarlarına çizilmiş hayvan resimleri, av sahneleri ve gene mağara duvarlarına basılmış el izleridir. Bunlar, insanoğlunun soyut düşünme yeteneğini bu dönemlerde bile geliştirmiş olduğunu ispatladıkları için ayrıca değer taşırlar.
İçerik açısından ilk resimler; kötü ruhları uzak tutmak, bereket getirmek gibi dini inançlarla yapılmış oldukları tahmin edilir. Mısır, Çin ve Hindistan’da M.Ö. yapılmış resimler, gündelik hayatı betimlerler, hikâyeler anlatırlar ve kılavuz nitelikleri taşırlar.
Resim yapmakta kullanılan teknoloji; malzemeleri de geliştirmiş, bitki yağlarıyla elde edilen ve öylece kullanılan pigmentlerin yerini sentetik pigmentlerle yapılmış, sağlığa daha az zararlı, daha kalıcı, kullanımı daha kolay boyalar almıştır. Tarih boyunca duvarlara, taşa, tahtaya, deriye, metallere, kumaşlara, kanvasa, kağıda (ve çeşitlerine), cama, sentetik malzemelere Resim yapılmıştır.

 

paint brushes

Mona Lisa, Leonardo Da Vinci

İstanbul’da adsız bir ressam
Hıristiyanlıkta resim: Batı resmi, milattan sonra dinî konuları sembolik bir şekilde resmetmeye odaklanmıştır ancak figürler hareketsiz, kompozisyonlar ise kuralcıdır.
İslamda resim; Allah yaratılarını taklit etmeyi insanoğluna yasakladığı için İslami resimler 18. Yüzyılın ortalarına kadar, daha çok soyut desenler ve yazının şekillendirilmesi Hat sanatı, Ebru ve minyatür ile sınırlı kalmıştır.
Rönesanstan sonra dini konuların dışına çıkılmaya başlanmış, ressamlar eserlerine vermek istedikleri anlamlara göre nüanslar katmaya başlamışlardır. Rönesans ile canlanan ve doğayı inceleyerek, detaylı şekilde, olduğu gibi resmetme arzusu perspektif tekniğinin geliştirilmesine yol açmıştır. Leonardo da Vinci’nin anatomi analizleri eşsizdir.
Osmanlıda resim sanatının yerleşmesi: 1860-1869 döneminde, Paris’te Gérôme’un öğrencisi olan Osman Hamdi Bey, ülkesine döndükten sonra gerçekleştirdiği yapıtlar ve Sanayii Nefise Mektebi’ni kurmasıyla birlikte, resim sanatı Doğu toplumlarında yaygınlaşmaya başlamıştır. Günümüzde, dünya resim tarihinin önemli bir parçası olarak kabul edilen pek çok Türk ressam bulunmaktadır.
Modern resim sanatı: 1880’lerde, kimine göre Tonalizm, kimine göre Sembolizm akımlarıyla başlayan modern resim, konusunu avam insanda, onun gündelik yaşamında, psikolojisinde bulur. Kompozisyon, ışık, renk, çizgi, perspektif konularında konmus kurallari yıkma, özgürleşme arzusu öne çıkar.
1945’lerde ortaya çıkan Soyut Ekspresyonizm akımı ile resim sanatı, tamamen insanın iç dünyasına inerek somut dünyadan, kurallardan ve kalıplardan uzaklaşır; mutlak gerçeği arar, böyle bir şey olmadığına karar verir ve Fluxus akımından sonra kendini kavramsal sanata bırakır. Artık resim, sadece bir soru haline gelmiştir ve hemen hemen daima daha büyük bir bütünün ufak bir parçasını oluşturmaktadır (bkz. Enstalasyon).
Resim sanatının etkisi: Bilinen en eski ve köklü sanat dalıdır. Bu sebeple diğer sanatların odak noktasında bulunmaktadır. Diğer sanatlar fikir üslüp vb. açılardan genellikle resim sanatına benzerlik gösterirler. Bunun sebebi, resim sanatının erken dönemlerde gelişmeye başlaması ve ileri seviyeye ulaşmasıdır. Günümüzde ilgi olarak azalsa da resim sanatı gücünü kaybetmemiştir.
Resim sanatının günümüzdeki yeri: Bugün, resmin (ve sanatın) öldüğü iddialarına rağmen günümüz yaşam şekline uygun, bir “çok kültürlülük” egemenliği sürmektedir.

1-Karakalem Desen Atölyesi

2-Yağlıboya Resim Atölyesi

KARAKALEM DESEN: Çizgi, noktalama, geometrik desen çalışmaları, ısık ve gölge, tonlama, kompozisyonlar ve figür çalışmalarının ağırlıklı olduğu karakalem çalışmaları haftada bir gün 3 saat olarak yapılmaktadır.

YAĞLIBOYA RESİM: Yağlıboya resim atölyesinde dersler haftada bir gün 3 saat olarak yapılmaktadır.Kısa bir karakalem desen çalışmasında sonra yağlıboya teknikleri ile çalışmalar devam etmektedir.

Örnek Çalışmalar

Kursumuz hakkında detaylı bilgi almak ve kaydolmak için bizimle iletişime geçin.

(212) 243 64 20 – (216) 336 21 69

 

Karikatür Kursu Yıllık 1500 TL’den 1200 TL’ye düştü. Kayıt olmak için hemen başvur.

Bakırköy’deki özel atölyemizde Karikatür Kursu verilir. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere beraber eğlenceli,bir o kadar da eğitici bir kursa ne dersiniz?

Kursumuz hakkında detaylı bilgi almak ve kaydolmak için bizimle iletişime geçin.

05387892360

 

ERC Akademi’de Güzel Sanatlara Hazırlık, Mesleki Takviye ve Teknik Çizim Dersi 250 TL!

Uzman eğitmenler ile çizim tekniklerini tüm incelikleriyle anlayıp, en genel tanımıyla görmeyi ve gördüğünüzü çizmeyi öğreneceksiniz!

ERC Akademi’nin Kadıköy, Bakırköy ve Taksim Şubelerinde geçerli bir aylık Güzel Sanatlara Hazırlık, Mesleki Takviye ve Teknik Çizim Dersi 750 TL yerine 250 TL!

Bu kampanya 15 temmuz 2014 – 31 eylül 2015 tarihleri arasındaki süre boyunca geçerlidir.

Bu fırsat; Taksim, Kadıköy ve Bakırköy Şubelerinde geçerlidir.

Bu fırsattan haftanın bir günü 12:00 – 21:00 saatleri arasında yararlanabilirsiniz.

ERC Atölye’de eğitim almış öğrenciler bu kampanyadan yararlanamazlar.

Sınıflar en az 6 kişi olduğunda dersler başlayacaktır.

Fırsata malzeme ücreti dahil değildir.

Bu kampanyada bir kişi 1 Fırsat Kuponu kullanabilir. Fakat daha fazla satın alarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

 

Tasarımda da 1 numara olmak istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın!

Teknik çizim ile Güzel Sanatlara hazırlık
Uzman eğitmenlerden yeni yöntemler
Geleceğinize yön verecek teknikler
Sanata ilk adımınızı ERC Atölye ile atın

Güzel Sanatlar her öğrencinin eğilimi ve yetenekleri paralelinde yaratıcılığın geliştirilmesini gerektiren bir eğitim dalıdır. Bu anlamda ERC Akademi’nin eğitim kadrosu gerek mezun oldukları üniversitelerin kalitesi, gerekse kendi portföyleriyle fark yaratmış isimlerden oluşmakta.

ERC Akademi’de, öğrencileri Güzel Sanatlar Akademisi’ne hazırlamak ve yeteneklerini en doğru şekilde kullanabilmeleri öğretiliyor. Ayrıca öğrencilerin, olaylara, fikirlere, davranışlara ve nesnelere farklı bakabilmesi de sağlanıyor.

 

EĞİTİMLERİMİZ HANGİ MESLEK DALLARINA KATKISI OLUR HANGİ BÖLÜMLERİ KAZANDIRIR AŞAĞIDA BAZILARINI BULACAKSINIZ…

İç Mimarlık Bölümü
Endüstri Ürünleri Tasarımı
Grafik Tasarım Bölümü
Resim Bölümü
Tekstil Moda Tasarımı
Heykel Bölümü
Fotoğraf Bölümü
Seramik ve Cam Bölümü
Sanat ve Tasarım Bölümü
İletişim Tasarım Bölümü
Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü
Sanat Yönetimi Bölümü
Gastronomi Bölümü
Plastik Sanatlar Bölümü
Sahne Sanatları Bölümü
Birleşik Sanatlar Bölümü
Animasyon-Çizgi Film Bölümü
Resim İş Öğretmenliği Bölümü

DERS PROGRAMI:

Malzeme bilgisi/ Çizgi çalışması/ Yerleştirme kuralları ile nasıl verimli calışılır. Hızlı çizim teknikleri
Ölçü alma kuralları/ Işık~Gölge/ Açık koyu hakkında genel bilgi/ Işığın kaynağı?
Değişik dokulu objelerle hacim çalışmaları?
Kübik/ Silindirik/ Küresel/ Prizmatik/ Konik
Teknik çizim teknikleri
Sanat tarihi ve sergi gezileri
Geometrik Alt Yapı ve optik cizim
Perspektif bilgileri ve derinlik calışmaları
Kompozisyon ve kadraj açı ayarlama teknikleri
Etüd, doku, ilüstrasyon teknikleri ile sunum nasıl yapılır
Kütüphane calışmaları , modern tasarım enstrümanlarının kullanılması ile sunum hazırlama.

TASARIM YETENEĞİNİZ MESLEĞİNİZ OLSUN!

 

Sorular ve Cevaplar

Resim kursunda neler öğreneceğim?

Özel yetenek sınavlarıyla liselerin veya üniversitelerin ilgili bölümlerini kazanmak isteyen tüm öğrencilere resim çizme tekniklerinin öğretildiği kurs programı pek çok çalışmadan oluşmaktadır.

Perspektif, ışık ve gölge, iç ve dış mekana yönelik çizimler, tonlama ve hacim, geometrik formlara yönelik çalışmalar, anatomi alıştırmaları, ölçü alma teknikleri, objelere yönelik çizim çalışmaları, karakalem ve suluboya teknikleri, doku çalışmaları gibi teknik ve uygulamalı eğitim süreçlerinin yer aldığı resim kursuna kendini bu alanda geliştirmek isteyen herkes katılabilmektedir.

Sanat tarihine yönelik derslerin de yer aldığı kurslarda bu alanda profesyonel eğitmenlerden destek alacak, kendinizi geliştirme fırsatı yakalayacak ve üniversite sınavlarında başarılı bir sonuç elde edebileceksiniz.

Resim kursunu tamamladığımda hangi sertifikaları alacağım?

Pek çok kurs katılımcısı, resim kursunu tamamlaması halinde kurs eğitmenleri tarafından verilen başarı sertifikasıyla ödüllendirilmektedir. Kursların size en önemli getirilerinden biri de sınavlarda başarılı olmanıza olanak sağlamasıdır. Böylelikle hem özel hem devlet üniversitelerinde kendinizi en iyi şekilde geliştirebileceğiniz gibi yurt dışında adınızı duyurma fırsatı da elde etmiş olursunuz.

Resim Kursunun Sağladığı Olanaklar Nelerdir?

Resim kursuna hem yeni bir hobi edinmek hem de sınavlarda başarılı olmak için başvurabilmektesiniz. Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik, Heykel, Sahne Tasarım ve Plastik Sanatlar gibi alanları başta olmak üzere resim öğretmenliği, sanat tasarımı, çizgi film ve animasyon gibi alanlarda da kendinizi geliştirebilirsiniz.

Özellikle resim alanında başarılarını kanıtlamak isteyen her katılımcıya başarılı olma imkanı sunan kurslarda kendi serginizi oluşturabileceğiniz gibi yurt dışında da adınızı duyurabilmektesiniz.

Tiyatrolarda, animasyon stüdyolarında, resim stüdyolarında, moda ve tekstil alanında pek çok iş imkanı bulunan resim kursunda yeteneklerinizi keşfederek kişisel gelişim sürecinize yönelik başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Moda-tasarım ve Reklam-Grafik gibi alanlarda yurt dışında eğitim almanız yolu resim kurslarından geçmektedir.

Resim Kursunun Süresi Nedir?

Uygulamalı eğitimlerin ön planda olduğu resim kursu minimum 6 ay ile 1 sene arasında değişen ders programlarını kapsamaktadır. Öğrencinin başarılı olmak istediği alana göre farklılık gösteren bu çalışmalarda çocuklar için de ders programları hazırlanabilmektedir. Sabah ve akşam sınıflarında, 2 ile 3 saat arasında değişen bu eğitimlerde öğrencilerle birebir çalışmalar yapılmaktadır.

Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumak isteyen öğrenciler için çalışma programının süresinde farklılıklar görülebilmektedir. Kursa katılacağınız il veya ilçeye göre de değişebilen bu süreçlerde öğrencinin yetenekleri ve yetenekleri uygulama biçimi de kursun hızlandırılmasına veya normal seyrinde ilerlemesine neden olabilmektedir.

Resim Kursuna Başlama Yaşı Nedir?

Kursa katılmak için belirli bir yaş aralığında olmanız gerekmemektedir. Pek çok kurs firması, çocuklar için de resim tutkusunu pekiştirebilecekleri çalışma programları hazırlamıştır.

Bu nedenle resim kursuna başlama yaşı resme hevesli olma kavramıyla doğru orantılıdır.

Hangi Resim Kursuna Gitmeliyim?

Resim kursunu seçerken öncelikli olarak size en yakın ve fiyat bakımından en uygun kursları tercih etmelisiniz. Eğitmenlerin diplomalı olması, kişisel gelişiminize katkı sağlayacak unsurlardan biridir.

Teknik donanım bakımından yeterli, güncel anlatım metotlarını tercih eden ve öğrencileriyle birebir ilgilenen resim kurslarında eğitim almanız tavsiye edilmektedir.

Resim Kursuna Gitmek Için Yetenekli Olmam Gerekir Mi?

Kursa katılan herkes, resim yapma teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Bu sürecin ardından bilgilerinizi pratiğe dökmek için özel bir yeteneğe sahip olmanız gerekmemektedir. Resim yapma yeteneği bu süreci hızlandıran, hayal gücünü ön plana çıkaran bir etmen niteliği taşır. Resim kursunda başarının sırrı, istekli olmak ve eğitmenlerinizin sizler için hazırladığı çalışma programlarına göre hareket etmekten geçer.

Sanatın Sokaktaki Hali Street Art

Resim sanatının tarihi insanoğlunun kendini ifade etmek amacıyla  kullandığı duvar resimleriyle eş değer diyebiliriz. Sokak sanatının tam olarak ne zaman ortaya çıktığı bilinmese de onun tarihinide duvar resimleriyle eş tutmak yanlış sayılmaz.

 

To Top