facebook twitter png ile ilgili görsel sonucu

Güzel Sanatlar Fakültesi Sınavına Hazırlanmanın Yolları

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Hizmetimiz

Bugün sizlere yıllardır sunduğumuz hizmetlerden biri hakkında yazı hazırladık. Güzel sanatlara hazırlık kursu. Güzel sanatlara hazırlık kurslarımız hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacağımız yazımıza hoş geldiniz.

Aklınızda şu sorular mı var;

  • Güzel sanatlara hazırlık kursu nedir?
  • Güzel sanatlara hazırlık kursu nasıl işliyor?
  • Güzel sanatlara hazırlık kursunda neler yapılıyor .

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınızda oluşabilecek diğer tüm sorularınızın cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz. Dilerseniz yazımıza geçelim.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nedir?

Güzel sanatlara hazırlık kursu; profesyonel kişiler ve yöntemler ile profesyonel bir ortamda sizleri güzel sanatlar sınavına hazırladığımız bir kurs hizmetidir. Hatta sadece güzel sanatlar sınavına değil, sizleri güzel sanatlarda istediğiniz bölümün derslerine de hazırlıyoruz. Eğer yeterli bir insansanız, kazanma ihtimalinizi çok fazla arttırdığımız için sanki okula girmişsiniz gibi derslere bile hazırlayacak vaktimiz oluyor. Kısacası; sizin güzel sanatlar sınavını kazanmanıza yardımcı olacak, istediğiniz bölümle alakalı eğitimler verilen bir kurstur güzel sanatlara hazırlık kursu. Nasıl ki okuma yazmayı profesyonel bir şekilde öğrenmek için ilk okula gitmeniz gerekiyor ise, sanat ile uğraşmayı, sanatçı olmayı öğrenip, güzel sanatlar okullarına girebilmek için de güzel sanatlar kurslarına dahil olmalı, düzenli ve disiplinli bir şekidle eğitim almalısınız.

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursunda Neler Yapılıyor?

Güzel sanatlara hazırlık kurslarında tam anlamıyla bir sınava hazırlık sürecine girilmektedir. Sıradan bir güzel sanatlara hazırlık kursunda izlenilen aşamalar şunlardır;

  • Seçilen bölüme göre hazırlık planı yapılması. Eğer plansız bir şekilde çalışmaya başlarsanız, kendinizi hiç bir şekilde geliştiremezsiniz. Kendinizi geliştirebilmek, bir çok şeyi aynı anda öğrenebilmek ve profesyonel olabilmek için düzenli, disiplinli ve doğru bir şekilde eğitim almalısınız. İşte bu yüzden güzel sanatlar kurslarına gitmeli, o tecrübeleri edinmelisiniz.
  • Plan doğrultusunda derslerin işlenmesi. Kendi başınıza olsanız, günlük yaşantınızda oluşan gelişmelerden dolayı mutlaka çalışma saatlerinizde değişimler, düzensizlikler görülecektir fakat güzel sanatlar kursunda böyle bir şey söz konusu değildir. Eğer eğitimi almak ve disiplinli olmak istiyorsanız, bu eğitimi bu şekilde alabileceğiniz en doğru yer güzel sanatlar kursudur çünkü sizin aksinize, güzel sanatlar kurslarının zorunlu ve belirli çalışma saatleri mevcuttur. Eğer bu kursları hiç kaçırmadan takip ederseniz, kendinizi çok güzel ve profesyonel bir şekilde geliştirirsiniz fakat bu kurslara katılmaz, sürekli ekerseniz, sınava girdiğinizde, kurslara gitmemenizden dolayı oluşan eksikleriniz öğretmenler tarafından hemen anlaşılır.
  • Sınava az bir süre kala hızlandırılmış çalışmaların yapılması. Hızlandırılmış çalışmalar, kendinizi test edebilmek, nerede olduğunuzu görebilmek ve bir çok şeyi hızlıca öğrenebilmek için uygulanabilecek en önemli etkinliktir. Evde, kendi başınıza bunu yapmanız çok zor olacağı için bir güzel sanatlar kursuna gitmeniz, hızlandırılmış eğitim kısımlarına katılmalı, bu sürece dahil olmalı ve kendinizi geliştirmelisiniz.

Erc Sanat Akademisindeki “Güzel Sanatlara Hazırlık kursu”nda yapılanlar ise şunlardır;

  • Öğretmenimiz ve öğrencimiz arasında, seçilen bölüm hakkında konuşmalar gerçekleştirilerek, istenilen bölüm konusunda emin olunmasını sağlamak veya emin değilse emin olabileceği bir bölüme yönlendirmek. Her insanın yetenekli olduğu bazı şeyler vardır. Kimisi müziğe, kimisi resime, kimisi heykele yeteneklidir. Bunları ortaya çıkartabilmek için, öğrencinin kendi başına hepsini denemesi güç ve maaliyetli bir durumdur fakat biz, sizler için bu aşamayı üstleniyor ve sizlere hangi konuya daha çok yeteneğiniz olduğunu söyleyebiliyoruz. Bunun olması ile birlikte kendinizi ve sanatçı yanınızı daha rahat anlayabiliyor ve kendinizi ona göre yönlendirerek, isteyebileceğiniz güzel sanatlar bölümlerini rahatça bulabiliyorsunuz.
  • Bölüm konusunda karar kılındıktan sonra, Erc Sanat Akademi’nde ders alıp o bölüme okumaya girenler ile bir görüşme yapılıp, onun girdiği sene de sorulan sorular hakkında derinlemesine ve düzenli bir şekilde bir araştırma yapılması gerçekleşir. Güzel sanatlar okullarında var olan soruların, sınav sistemlerinin bilgilerini kendi başınıza alabilmeniz için o okullara girmiş en az 3-4 kişi tanımanız gereklidir fakat bu herkesin yapabileceği bir durum olmadığı için, bizim öğrencilerimizin fikirlerinden yararlanabiliyorsunuz. Daha önceden bizden güzel sanatlara hazırlık kursu almış ve okullara başarılı şekillerde girmiş kişiler ile yaptığımız görüşmeler dahilinde sizlere bilgilendirme sağlayıp, sonrasında bu bilgilere göre eğitim vermeye devam ediyoruz. Aynı zamanda bundan dolayı her bilgiye hakim, bütün süreçte bilinçli bir öğrenci oluyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

iletişim

Kurslarımız hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Telefon Numaralarımız:

GSM : 0542 210 01 23

GSM : 0555 220 16 62

GSM : 0535 223 19 29

GSM : 0542 210 01 23

TEL : 0212 243 64 20

TEL : 0216 336 21 69

 

Taksim Atölyesi;

İstiklal Cad. Atıf Yılmaz Sok No: 16/3


Daha Büyük Görüntüle

Kadıköy Atölyesi;

Halitağa Caddesi Rasimpaşa Mahallesi , Yavuztürk Sk. Sedef Apt. No:  1 /1


Daha Büyük Görüntüle

Bakırköy Atölyesi;

Muhtar Halit Kiral Sk.  No: 15 Giriş Kat


Daha Büyük Görüntüle

 

 

 

güzel sanatlara hazırlık.

Güzel sanatlara hazırlık resim derslerinde hep sizinle hep öğrencilerimizle beraber kazanmanın keyfini sürüyoruz.

To Top